MSGSÜ - SEM  
 
 
 
<< Eğitim Gruplarımız / Eğitimlerimiz

Eğitim Kodu: 2018119
Eğitim Tarihi:
21.02.2018 -
Eğitim Yeri: Fındıklı
Süre: Hafta: 4, Saat: 24
Ücret: 750 TL (KDV Dahil)
Ön kayıt yaptırmak için tıklayınız

<< Eğitim gruplarımıza geri dönmek için tıklayınız
Görsel Mağaza Tasarımı (Seviye 3)Program Duyuru Metni:
Mağaza Görsel Tasarımı perakende sektörünün kârlılığa etkisi en fazla olan alanıdır. Bu nedenle ürünlerini doğru, ergonomik ve estetiğine özen göstererek sunabilen markalar geleceklerini garanti altına alırlar. Görsel Mağaza Tasarımı (Seviye 3) Perakende sektöründe mağazaların, ürün ve hizmet satışı yapılan tüm alanların satışa yönelik görsel sunum teknikleri kullanılarak tasarlanabilmesi amacıyla hazırlanan bir programdır. 1. Ve 2. Seviye Görsel Mağaza Tasarımını başarı ile tamamlayanlar, 3. Seviye Görsel Mağaza Tasarımı programının bitiminde bir mağaza zincirinde Görsel Mağaza Tasarımcısı olarak gerekli tüm donanımı kazanmış ve uyguluyor olacaklardır. 3. Seviye özellikle mağaza içinin ve vitrinin birbiriyle bağlantılı şekilde tasarımını ve tasarımın uygulamalarını kapsar. Katılımcıların verilen projeleri başarı ile bitirmeleri sonucunda almaya hak kazandıkları sertifika, sektörde bu alanda çalışabilecekler donanıma sahip olduklarını gösterir.

Programın Amacı:
Bu eğitim programında, perakende sektöründe her geçen gün daha fazla önem kazanan bir bilim dalı olarak görsel mağazacılık (visual merchandising) konusunda katılımcılara 1. Ve 2. Seviyede aktarılan görsel mağaza tasarımı tekniklerinin pekiştirilmesi ve kullanım alanlarına yönelik projeler hazırlanması hedeflenmektedir. Dört hafta içinde katılımcılara, moda perakendesi içerisinde bulunan Görsel Mağaza Tasarımının en yaygın tekniklerin hazırlanan projelerde kullandırılması sağlanacak ve katılımcıların program her ders içinde ve bir sonraki derse kadar hazırlayacağı projeler ve sunumlar ile, programın kişisel bazda verimi ölçülecektir. Bu eğitim Programının 3. Seviyesinin sonunda Perakende sektöründeki mağazalarda Görsel Mağaza Tasarımı Bölümünde tasarım ve uygulama konularında çalışabilecek elemanlar yetişmiş olacaktır.

Hedef Kitle:
Seviye 1 ve Seviye 2 Görsel Mağaza Tasarımı Programlarına katılanlarKatılımcılarda Aranan Özel Koşullar:
Katılımcıların öncelikle Seviye 1 ve Seviye 2 Mağaza Görsel Tasarımı Programlarına katılmış ve başarı belgesi almış olmaları gerekmektedir. En az lise mezunu olmaları beklenmektedir. Fotoğraf çekimi, Photoshop, İllustrator, vb Programları kullanabilmek, vitrin ve mağaza içi maket çalışmaları yapacak seviyede el becerisine sahip olmak, oransal anlamda çalışabilecek kadar matematik ve geometri bilgisine sahip olmak katılımcılar için avantajlıdır.

Program için Önerilen Mekan ve Donanım:
Okul derslikleri ve Projektör ile bilgisayar. Katılımcılar için Maket çalışması döneminde makas, maket bıçağı – yapıştırıcı

Ders Günleri ve Saatleri:
Çarşamba, 10:00 – 16:00Derslerin Adları ve Haftalara göre Ders İçerikleri:
1.Hafta: Mağazanın içinin ve reyonlarının (Seviye 1 ve Seviye 2 de öğrenilen tekniklerle ) ürün ve satış odaklı tasarım çizimleri ve sunum planlarının oluşturulması. Her katılımcının sertifika projesini belirlemesi ve belirlediği konsepte göre genel tasarım fikirlerini hoca ile paylaşması.

2.Hafta: Her katılımcının 1.Hafta belirlenen Mağaza konseptleri doğrultusunda gerekli bilgisayar programları kullanılarak (Photoshop – 3D – vb) vitrin ve ana reyon tasarımlarının detaylarının gruba aktarılması ve profesyonel bilgisayar sunumların gruba aktarılması ve grup tarafından değerlendirmeler.

3.Hafta: 2. Hafta değerlendirmeleri sonunda gerek görülürse Saha gezileri ile içinde bulunan sezona göre yeni tasarlanmış mağazalarda tasarım incelemeleri yapılması sonrası Sertifika Proje sunum maketlerinin hazırlanmaya başlanması.

4.Hafta: Öğrencilerin 1-2-3 Seviyelerde öğrendikleri tüm bilgilerle hazırladıkları maket çalışmalarının tamamlanarak sertifika sunumlarının yapılması ve değerlendirilmesi.

Programda Görev Alacak Öğretim Elemanları:
Pınar Salman

Katılım ve Başarı Belgesi Verme Koşulları:
Programın %100'ine devam etmesi ve %80 başarı göstermesi gerekmektedir. Proje sunumları ile değerlendirme yapılacaktır.
 
 

Meclis-i Mebusan
Caddesi No: 24
Fındıklı 34427 İstanbul
T: 0212 2493388
     

Naltrexone

Online paper contains mass concerning naltrexone uses. Study it deliberately.
Now look link regarding naltrexone for alcoholism online.
The report contains tons concerning naltrexone alcohol withdrawal. Below placed recent article
Doç. Lerzan Özer (Güzel Sanatlar Fakültesi)- Müdür
Dr. Öğr. Üye. Göksu Gözen (Fen-Edebiyat Fakültesi)- Müdür Yardımcısı
Dr. Öğr. Üye. Tuna Uysal (Güzel Sanatlar Fakültesi)- Müdür Yardımcısı
Yrd. Doç. Dr. Güzin Sevin (Fen-Edebiyat Fakültesi)- Eğitim Koordinatörü

Doç. Lerzan Özer (Güzel Sanatlar Fakültesi)- Müdür
Dr. Öğr. Üye. Göksu Gözen (Fen-Edebiyat Fakültesi)- Müdür Yardımcısı
Dr. Öğr. Üye. Tuna Uysal (Güzel Sanatlar Fakültesi)- Müdür Yardımcısı
Prof. Dr. Gülay Başarır (Fen-Edebiyat Fakültesi)-Üye
Dr. Öğr. Üye. Bahar Aksel Enşici (Mimarlık Fakültesi)-Üye
Dr. Öğr. Üye. İlker Cırık (Fen-Edebiyat Fakültesi)- Üye
Dr. Öğr. Üye. Erhan Birol (İstanbul Devlet Konservatuvarı)-Üye
Dr. Öğr. Üye. Güzin Sevin (Fen-Edebiyat Fakültesi)- Eğitim Koordinatörü

fiogf49gjkf05

Esra Yay-Merkez Sekreteri
Hüsniye Zehra Yılmaz-Kayıt Sorumlusu
Miraç Yalçın-Kayıt Sorumlusu

 
  Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi © 2013 Tüm Hakları Saklıdır.