MSGSÜ - SEM  
 
 
 
<< Eğitim Gruplarımız / Eğitimlerimiz

Eğitim Kodu: 2015116
Eğitim Tarihi:
-
Eğitim Yeri: Fındıklı
Süre: Hafta: 6, Saat: 24
Ücret: 520TL (KDV Dahil)
Ön kayıt yaptırmak için tıklayınız

<< Eğitim gruplarımıza geri dönmek için tıklayınız
İlişkiler Yönetimi

   
Ders Günleri ve Saatleri:
Cumartesi veya Pazar 10:00-17:00

Derslerin Adları ve Haftalara göre Ders İçerikleri:
İlişkiler konusundaki becerimiz yaşam kalitemizi belirler. Başarı kişide değil, yöntemdedir. Her birimiz, ilişkilerimizde iyi niyetli ve sorun çözmeye açık bir duruş sergilediğimizi düşünürüz, oysa hem özel hayatımızda en yakınlarımızla, yani eşimizle, çocuğumuzla, kardeşlerimiz ve arkadaşlarımızla; hem de iş yaşamımızda müşterilerimiz, patronumuz, çalışanımızla olan ilişkilerimizde, sıkça sorunlar yasar, kendimizi çok kolayca çözülebilecek gibi görünen sorunların içinde bile boğuşurken buluveririz.

"İlişkiler Yönetimi" Programı ilişkilerin basit kurallarını anlamak ve uygulamak için katılımcının ilişkilere olan yaklaşımı değiştirir. Katılımcının gerek kendi, gerek başkalarının ilişkilerindeki sorunları çözebilen, sağlıklı ilişkiler kurabilen bir kişi olabilmesi için gerekli yöntem ve araçları sunar. 
Eğitmen Mahir Namur, 1996 yılında Viyana Teknik Üniversitesi'nde tamamladığı mühendislik eğitiminden sonra yurtdışında ve Türkiye’de uluslararası firmalarda çalıştı. Kültürel, sosyal ve kişisel gelişim alanlarıyla ilgilendi, çeşitli eğitimlere, konferanslara katıldı, birçok konferans, forum ve  eğitim organize etti. Halen Chameleon Tasarım ve Proje Yönetimi firmasının yöneticisi ve Avrupa Kültür Derneği’nin başkanı olarak görev yapmaktadır. 2005 yılından bu yana Yeditepe Üniversitesi ve Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi'nde dersler vermekte, 2008 yılından beri stratejik danışmanlık yapmakta, farklı ülkelerde eğitimler vermektedir.

I.Ders: Yaşam ve İlişkiler üzerine. Hayat oyununu iyi oynamak. Tüm ilişkilerimizde karşımıza çıkan ortak sorun nedir? Bu sorunu bilir, önlem alırsak ilişkilerimizde başarılı olabilir miyiz? Hayat eylemlere yanıt verir, düşüncelere değil. Zanlarımız ve yanlış alışkanlıklarımız ilişkilerimizi nasıl etkiliyor? Bunlar nasıl oluşuyor? Nasıl kemikleşiyor? Biz neden farkına varamıyoruz? Bunları nasıl değiştirebiliriz? 
II. Ders: Kim haklı? - Hep haksız olan ben miyim? - Birbirimizden farklıyız. - Ben böyleyim, kabul et.  - Hep karşıma aynı sorunlar çıkıyor. - Herkes bana karşı. Sorunlarıma gerçek ve sahte çözümler. 
III. Ders: İlişkilerimiz ve Beklentilerimiz. Karşılıklı beklentilerimizi yerine getirebiliyor muyuz? Getirmeli miyiz? Bizi mutsuz eden nedir? İlişkide mutluluk, cesaret, özgüven, ve özgürlük nasıl kazanılır?  İlişki emek ister. İlişki tek taraflı değildir. İlişkin seni ve karşındakini nasıl değiştirir?
IV. Ders: İlişkilerimiz ve iletişim sorunları. Karşımdakine isteklerimi nasıl daha iyi anlatabilirim? Etkili iletişim için farklı insan tiplerini anlamak. Algılarına göre insan tipleri.
V. Ders: Davranışlarına göre insan tipleri. Karşımdakinin fikrini, davranış ve tutumunu nasıl değiştirebilirim? Başarı için hedef belirleme yöntemleri. Karşımdakinin duygularını nasıl değiştirebilirim? İlişkilerde Gizli Zıtlıklar Yasası. 
VI. Ders: Başarı kişide değil, yöntemdedir. Deneyimlerden öğrenme süreci. İz ve işaretleri değerlendirebilmek. Kararlılık ve vazgeçmek.  Gecikme yasası. İdrak etmenin aşamaları. Hayat eylemlere cevap verir. Riskleri değerlendirmek. Değişimi nasıl kalıcı hale getirebilirim? Değişim mi,dönüşüm mü?

Başarı Belgesi Verme Koşulları:
Devam: %80, Başarı: %75, Sözlü sınav olacaktır.

Katılım Belgesi Verme Koşulları:
Devam: %80

Programda Görev Alacak  Öğretim Elemanları:
Mahir Namur

 
 

Meclis-i Mebusan
Caddesi No: 24
Fındıklı 34427 İstanbul
T: 0212 2493388
     

Naltrexone

Online paper contains mass concerning naltrexone uses. Study it deliberately.
Now look link regarding naltrexone for alcoholism online.
The report contains tons concerning naltrexone alcohol withdrawal. Below placed recent article
Doç. Lerzan Özer (Güzel Sanatlar Fakültesi)- Müdür
Dr. Öğr. Üye. Göksu Gözen (Fen-Edebiyat Fakültesi)- Müdür Yardımcısı
Dr. Öğr. Üye. Tuna Uysal (Güzel Sanatlar Fakültesi)- Müdür Yardımcısı
Yrd. Doç. Dr. Güzin Sevin (Fen-Edebiyat Fakültesi)- Eğitim Koordinatörü

Doç. Lerzan Özer (Güzel Sanatlar Fakültesi)- Müdür
Dr. Öğr. Üye. Göksu Gözen (Fen-Edebiyat Fakültesi)- Müdür Yardımcısı
Dr. Öğr. Üye. Tuna Uysal (Güzel Sanatlar Fakültesi)- Müdür Yardımcısı
Prof. Dr. Gülay Başarır (Fen-Edebiyat Fakültesi)-Üye
Dr. Öğr. Üye. Bahar Aksel Enşici (Mimarlık Fakültesi)-Üye
Dr. Öğr. Üye. İlker Cırık (Fen-Edebiyat Fakültesi)- Üye
Dr. Öğr. Üye. Erhan Birol (İstanbul Devlet Konservatuvarı)-Üye
Dr. Öğr. Üye. Güzin Sevin (Fen-Edebiyat Fakültesi)- Eğitim Koordinatörü

fiogf49gjkf05

Esra Yay-Merkez Sekreteri
Hüsniye Zehra Yılmaz-Kayıt Sorumlusu
Miraç Yalçın-Kayıt Sorumlusu

 
  Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi © 2013 Tüm Hakları Saklıdır.