Hakkımızda

Hakkımızda

1882’de Mekteb-i Sanayi-i Nefise-i Şahane adıyla açılan Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi, ülkemizin sanat, mimarlık tasarım ve kültür alanlarındaki ilk yüksek öğretim kurumudur. Üniversitemiz, öncü olmanın sorumluluğu ile bu alanlardaki birikimini sadece öğrencilerimizi yetiştirmek için değil, toplumun bütün kesimleriyle paylaşmak amacıyla Sürekli Eğitim Merkezi çatısı altında sertifikalı eğitim programları yürütmektedir. 

Sürekli Eğitim Merkezi, çeşitli alanlarda gerçekleştirdiği eğitim programlarıyla bireylerin güçlenmesine, gelişmesine ve öğrenmenin bir yaşam biçimi haline getirilmesine hizmet etmeyi hedeflemektedir. 

Farklı yaş ve meslek gruplarının yararlanabileceği programlar sayesinde, örgün eğitim harici uzmanlaşma fırsatı bulamamış kesimlere sunulacak imkânlarla ülkemizin yetişmiş insan gücünün artmasına da katkıda bulunmaktadır. 

Sürekli Eğitim Merkezimiz, bir yandan Üniversitemizin etik kurallarından ve kalite standartlarından ödün vermeden hazırlanan programlarıyla 141 yıllık bilgi birikimini sizlere açarken, bir yandan da konusunda uzman kişileri çatısı altında toplayarak farklı temalarda hayata adapte edilebilir bilgi ve beceriler kazanmanız için çalışmaktadır. Merkezimizde kurumsal Eğitim ve danışmanlık hizmetleri de sunulmaktadır. Tüm belgelerimiz e-Devlet üzerinden verilmektedir.

Bu hedefler doğrultusunda hazırlanan programlarımızda, üniversitemizin mimarlık, sanat, müzik, dans, tasarım ve kültür gibi öncelikli temaları yanı sıra çok farklı alanlarda yüz yüze, online ve hibrit  olarak teorik ve uygulamalı sürdürülen   eğitimlerimizi sizlerle paylaşmaktan mutluluk duyuyoruz.