Hakkımızda

Hakkımızda

1882’de Mekteb-i Sanayi-i Nefise-i Şahane adıyla açılan Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi, ülkemizin sanat, mimarlık tasarım ve kültür alanlarındaki ilk yüksek öğretim kurumudur. Üniversitemiz, öncü olmanın sorumluluğuyla bu alanlardaki birikimini sadece öğrencilerimizi yetiştirmek için değil toplumun bütün kesimleriyle paylaşmak amacıyla Sürekli Eğitim Merkezi çatısı altında sertifikalı ders programları yürütmektedir. 

Sürekli Eğitim Merkezi, çeşitli alanlarda gerçekleştirdiği eğitim programlarıyla bireylerin güçlenmesine, gelişmesine ve öğrenmenin bir yaşam biçimi haline getirilmesine hizmet etmeyi hedeflemektedir. 

Farklı yaş ve meslek gruplarının yararlanabileceği programlar sayesinde, örgün eğitim harici uzmanlaşma fırsatı bulamamış kesimlere sunulacak imkânlarla ülkemizin yetişmiş insan gücünün artmasına da katkıda bulunulacaktır.  

Sürekli Eğitim Merkezimiz, bir yandan Üniversitemizin etik kurallarından ve kalite standartlarından ödün vermeden hazırlanan programlarıyla 138 yıllık bilgi birikimini sizlere açarken, bir yandan da konusunda uzman kişileri çatısı altında toplayarak farklı temalarda hayata adapte edilebilir bilgi ve beceriler kazanmanız için çalışacaktır. 

Bu hedefler doğrultusunda hazırlanan programlarımızda, üniversitemizin mimarlık, sanat, müzik, dans, tasarım ve kültür gibi öncelikli temaları başta olmak üzere giderek çeşitlenecek olan ve şimdilik online olarak sürdürülecek olan derslerimizi sizlerle paylaşmaktan mutluluk duyuyoruz. 

 

Doç. Dr. Sibel HATTAP
Sürekli Eğitim Merkezi Müdürü