Bu eğitim programında amaç, katılımcıların perakende sektöründe mağaza vitrin ve iç mekan tasarımlarında sürdürülebilir - geri dönüştürülebilir - ekolojik ürünler kullanarak Görsel Tasarım projeleri hazırlamasını sağlamaktır. Sürdürülebilir malzeme ile oluşturulacak vitrinlerin tasarım teknikleri ve hazırlık süreçlerine yönelik bilgiler aktarılır. Bu eğitim Programının sonunda Perakende sektöründe mağazalarda Görsel Mağaza Tasarımı ile ilgili bölümlerde çalışanların ve çalışmak İsteyenlerin tasarım konusunda yetenekleri ve bakış açıları sürdürülebilir perakende kavramı ile geliştirilmiş olacaktır.

Not: Katılımcılarda Aranan Özel Koşullar (Gerek Görülüyorsa): En az lise mezunu olmak. Tercihen üniversitelerin sahne dekor, iç mimari, endüstriyel tasarım, heykel ve benzeri bölümlerinden mezun olmak. Photoshop, Illustrator, vb Programları kullanabilmek, prototip maket çalışmaları yapacak seviyede el becerisine sahip olmak, oransal anlamda çalışabilecek kadar matematik ve geometri bilgisine sahip olmak katılımcılar için avantajlıdır.


1. Hafta; Mağaza vitrinlerinde sürdürülebilir ürünler ile tasarlanmış örnekler üzerinden temel Görsel Sunum Tekniklerinin incelenmesi. Katılımcıların bu mantıkla bir sonraki haftaya hazırlanmış örnek araştırması.

2. Katılımcıların bulduğu örnekler üzerinden Görsel Tasarımların sürdürülebilir malzeme ile çevreye ve doğaya zarar vermeden üretilip - üretilmediğinin değerlendirilmesi ve dikkat edilecek konular üzerinde bilgi paylaşımı. Katılımcıların örnek ürün hazırlamaları ile ilgili duyurunun yapılması.

3. Her katılımcının belirlediği sürdürülebilir tasarım doğrultusunda gerekli bilgisayar programları kullanılarak (Photoshop-3D-vb) hazırlayacağı vitrin tasarımlarının detaylarının gruba aktarılması.

4. Projelerin özgünlüğünün ve uygulanma kapasitesinin göz önünde bulundurularak değerlendirilmesi ve eksiklerinin belirlenmesi.

5. Eksikleri tamamlanan projelerin sunumu

Eğitim Detayları

Kurs Süresi:
4 Hafta
24 Saat Çarşamba 18.00-21.00
Konum: Online
Eğitim Tarihi: 22 Ekim 2024
Kurs Ücreti: 4500 TL
Eğitmen: Öğr. Gör. Pınar SALMAN
Öğr. Gör. Pınar SALMAN

Öğr. Gör. Pınar SALMAN

Ön Başvuru

Kişisel verilerin korunması hakkındaki aydınlatma metnini okudum anladım.