Kendini renk, doku, desen, tasarım konusunda geliştirmek, sanatla huzur bulmak isteyen 12 yaş üzeri her bireye yönelik olan bu program, temel çizim teknikleri, renklendirmeler ve semboller kullanılarak yapılır. Bu çalışmanın ana amacı, sağ beyin ve sol beyin dengesini sağlayarak, imgelemenin tasarım sürecindeki etkisini fark ettirerek bireyin yaratıcılık motivasyonunu arttırmak, odaklanmayı sağlayan el- beyin- göz koordinasyonunu geliştirmek ve gençlerin teknoloji ile körelmiş yeteneklerini ortaya çıkartmak, olgunluk çağındaki bireylerin beyinlerinin dinç kalmasına destek olmaktır. Özellikle sınavlara hazırlanan gençlerin beyinsel rahatlama ve odaklanma süresini arttırmada faydalıdır.


Dersin ilk 90 dakikası konuya bağlı teorik bilgi aktarılır, ardından 30 dakikalık beyni rahatlatma çalışması yapılarak bireysel tasarım çalışmalarına geçilir.

Süre elverdiği ölçüde katılımcıların çizimlerinde kullandıkları sembollerin ve renklerin kendi tasarımlarındaki uyumu ve anlamları hakkında her birine bireysel anlatım ve uygulama yönlendirilmesi yapılabilir.

Eğitim Detayları

Kurs Süresi:
1 Hafta
5 Saat 10:00-16:00
Konum: Online
Eğitim Tarihi: 14 Ekim 2024
Kurs Ücreti: 1500 TL
Eğitmen: Öğr. Gör. Pınar SALMAN
Öğr. Gör. Pınar SALMAN

Öğr. Gör. Pınar SALMAN

Ön Başvuru

Kişisel verilerin korunması hakkındaki aydınlatma metnini okudum anladım.