Sürdürülebilir – Dönüştürülebilir - Ekolojik Tasarım dünyamızın içinde bulunduğu dönemde elimizdeki kaynak ve malzemeler ile ekolojik ve geri dönüşüme elverişli malzemeler kullanılarak hedeflenen alanlarda estetik ve işlevsel tasarımların yapılmasına olanak sağlamaktadır.  

Özellikle perakende sektöründe mağazaların kaynak aktarması gereken konulardan biri olan vitrin tasarımına ve dekor tasarımına çözüm getiren bir tasarım yöntemidir.

Yaşadığımız alanlarda dönüşümler yaratmanın ilhamını veren bir programdır.

Ayrıca ürün ve hizmet satışı yapılan tüm alanların karlılığını arttırmak amacıyla satışa yönelik görsel sunum teknikleri kullanılarak sürdürülebilir tasarımlar yapmanın yollarını paylaşan bir programdır.

 

 

 


Online Eğitim;

İç mekanlarda ve mağaza vitrinlerinde sürdürülebilir-dönüştürülebilir ürünler ile tasarlanmış örnekler üzerinden temel tasarım tekniklerinin incelenmesi. Katılımcıların bu mantıkla bir sonraki haftaya hazırlanmış örnek araştırmasını sağlamak üzere kaynakların belirtilmesi. Katılımcıların aktarılan bilgilerden aldıkları ilham ile hazırlamayı düşündüğü eserlerin sürdürülebilir-dönüştürülebilir-ekolojik  malzeme ile çevreye ve doğaya zarar vermeden üretilip üretilemeyeceğinin değerlendirilmesi ve dikkat edilecek konular üzerinde bilgi paylaşımı.

Yüz yüze eğitim;

Her katılımcının belirlediği sürdürülebilir tasarım doğrultusunda projelerin uygulanma kapasitesinin  göz önünde bulundurularak uygulama destek bilgilerini yönergeleri ile katılımcının eseri üzerinde çalışmasını sağlama. Eksikleri tamamlanan eserlerin sunumu, fotoğraflanması.

Eğitim Detayları

Kurs Süresi:
1 Hafta
8 Saat Pazartesi : 18.30-21:30 /Çarşamba 10:00-16:00
Konum: Online
Eğitim Tarihi: 2 Ekim 2024
Kurs Ücreti: 3000 TL
Eğitmen: Öğr. Gör. Pınar SALMAN
Öğr. Gör. Pınar SALMAN

Öğr. Gör. Pınar SALMAN

Ön Başvuru

Kişisel verilerin korunması hakkındaki aydınlatma metnini okudum anladım.