Programın amacı ;

Bu eğitim programında, perakende sektöründe her geçen gün daha fazla önem kazanan bir bilim dalı olarak görsel mağazacılık (visual merchandising) konusunda katılımcılara birinci ve ikinci seviyede aktarılan görsel mağaza tasarımı tekniklerinin pekiştirilmesi ve kullanım alanlarına yönelik projeler hazırlanması hedeflenmektedir. Dört hafta içinde katılımcılara, moda perakendesi içerisinde bulunan Görsel Mağaza Tasarımının en yaygın tekniklerinin, hazırlanan projelerde kullandırılması sağlanacak ve katılımcıların her ders içinde ve bir sonraki derse kadar hazırlayacağı projeler ve sunumlar ile programın kişisel bazda verimi ölçülecektir. Bu eğitim programının üçüncü seviyesinin sonunda perakende sektöründeki mağazalarda Görsel Mağaza Tasarımı Bölümü tasarım ve uygulama konularında çalışabilecek elemanlar yetişmiş olacaktır.

 


Eğitim Programı :

1. Hafta: Mağazanın içinin ve reyonlarının (Seviye 1 ve Seviye 2 de öğrenilen tekniklerle ) ürün ve karlılık odaklı tasarım çizimleri ve sunum planlarının oluşturulması. Her katılımcının sertifika projesini belirlemesi ve belirlediği konsepte göre genel tasarım fikirlerini hoca ile paylaşması.

2. Hafta: Her katılımcının 1.Hafta belirlenen Mağaza konseptleri doğrultusunda gerekli bilgisayar programları kullanılarak (Photoshop – 3D – vb) vitrin ve ana reyon tasarımlarının detaylarının gruba aktarılması ve hoca ve grup üyeleri tarafından değerlendirmeler.

3. Hafta: 2. Hafta değerlendirilmeleri sonunda gerek görülürse saha gezileri ile içinde bulunulan sezona göre yeni tasarlanmış mağazalarda tasarım incelemeleri yapılması sonrası sertifika proje sunum maketlerinin hazırlanmaya başlanması.

4. Hafta: Öğrencilerin 1-2-3. seviyelerde öğrendikleri tüm bilgiler ve hazırladıkları maket çalışmalarının tamamlanarak sertifika sunumlarının yapılması ve değerlendirilmesi.

Eğitim Detayları

Kurs Süresi:
4 Hafta
24 Saat Perşembe Saat 18.30 -2130
Konum: Online
Eğitim Tarihi: 9 Ocak 2025
Kurs Ücreti: 4500 TL
Eğitmen: Öğr. Gör. Pınar SALMAN
Öğr. Gör. Pınar SALMAN

Öğr. Gör. Pınar SALMAN

Ön Başvuru

Kişisel verilerin korunması hakkındaki aydınlatma metnini okudum anladım.